BIA aitab edendada ettevõtlust ja innovatsiooni 5-s Põhja- ja Baltimaade ülikoolis

Projekt NOBALIS käivitati 2022. aasta suvel, et arendada, jagada ja laiendada innovatsiooni ja ettevõtluse toetamise võimekust säästva toidutootmise, ringmajanduse ja uute roheliste väärtusahelate valdkonnas. Uue EIT rahastatud programmi mootoriks on Põhja- ja Baltimaade konsortsium, mis koosneb viiest põllumajandus- ja tehnoloogia ülikoolist ning kahest organisatsioonist, kellel on kogemusi tehnosiirde, idufirmade toetamise ja kiirendusprogrammide valdkonnas.

BIA-l on juhtiv roll NOBALIS-e ettevõtlus- ja innovatsioonivõimekuse arendamise programmi (EICD) elluviimisel. NOBALIS pakub osalevate kõrgkoolide üliõpilastele ning akadeemilistele ja mitteakadeemilistele töötajatele võimalust sukelduda ettevõtlusmaailma ja saada:

  • rahvusvahelistelt ekspertidelt individuaalset nõustamist ärimudelite koostamise, jätkusuutliku tootearenduse, turunduse ja müügi, rahakogumise ning pitch’imise alal;
  • abi intellektuaalomandi haldamise, prototüüpimise võimaluste ja vahendite ning investoritega tutvumise osas;
  • viie Põhja- ja Baltimaade ülikooli ja kahe idufirmade tugiorganisatsiooni kombineeritud pädevust;
  • praktilisi koostöövõimalusi parimatele meeskondadele, sealhulgas koostöö SLU Future Food Platform’iga ja kiire sisenemine Buildit’i täiemahulisse rohekiirendusprogrammi;
  • eriauhindu NOBALIS-e partneritelt.

NOBALIS EICD veebiprogramm kestab kolm kuud ja on jagatud kolmeks osaks:

1. HÄKATON

Programm algab ideede häkatoniga ja kohtumisüritusega, mis keskendub inspireerivatele lugudele, esialgsete ideede arendamisele ja meeskonna moodustamisele. Osalejad saavad abi ideede genereerimisel ja kujundamisel, sarnaselt mõtlevate meeskonnakaaslaste leidmisel ja oma pitch’ide täiustamisel.

2. MENTORLUSPROGRAMM

Häkatoni parimad meeskonnad kutsutakse jätkama mentorprogrammi, mis hõlmab kolme intensiivset arenduspäeva, mis on pühendatud ärimudeli arendamise ja rahastamise, jätkusuutliku toote arendamise ja MVP, turunduse ja müügi, (avaliku ja erasektori) rahakogumise ning pitch‘imise oskustega seotud töötubadele. Seda täiendab 1:1 mentorlus.

 3. RAHVUSVAHELINE DEMOPÄEV

Programm kulmineerub meeskondade lahenduste esitlemisega lugupeetud kohtunikele. Investoritest, peamistest mentoritest ja teadus- ja arendustegevuse ökosüsteemi ekspertidest koosnev žürii annab tagasisidet ja kuulutab välja kolm parimat võidumeeskonda, kes saavad auhinnad NOBALIS-e partneritelt ja teistelt sidusrühmadelt.

Loe rohkem NOBALIS-e häkatonist.