NOBALIS-e demopäev

15. detsembril 2022 tähistas NOBALIS-e demopäev oma ettevõtlus- ja innovatsioonivõimekuse arendamise programmi (EICD) esimese etapi lõppu. Demopäev oli kaheksa osalenud tudengi- ja töötajameeskonna jaoks suur finaal, kus esitleti oma toidu- ja biotehnoloogia ideid, mille kallal töötati BIA juhitud programmis kolme kuu vältel.

Esimese koha sai meeskond Unwasted Rootsi põllumajandusülikoolist, kes mõtles välja uuendusliku viisi, kuidas kasutada kohvipuru seente kasvatamiseks. Teise koha saavutas Eesti Maaülikooli meeskond KESE, kes pakkus välja idee rapsiproteiinibatoonidest. Kolmanda koha võitis Läti maaülikooli meeskond PowerFeed, kes töötas välja valgupulbri, mida valmistatakse Hispaania teetigudest.

BIA andis Rootsi meeskonnale Unwasted võidu eest 500 euro suuruse vautšeri äriidee edasiarendamiseks, Eesti ja Läti parimad meeskonnad said oma kõrgkoolidelt piletid sTARTUp Day’le. Rootsi parima meeskonnana võitis meeskond Unwasted ka 5000 Rootsi krooni suuruse reisitoetuse SLU Future Food’ilt. Ja meeskond OlaAlga, kes töötas vetikapõhiste sööginõude kallal, sai NMBU-lt piletid Tech Tour’ile ja 6 tundi mentorlust Ard Innovation’ilt.

Projekti rahastab Euroopa Liit  EIT HEI Initiative’i kaudu. NOBALIS-e partnerid on Norra maaülikool (koordinaator), Läti maaülikool, Linnaeuse ülikool, Eesti Maaülikool ja Rootsi põllumajandusülikool, Ard Innovation ja Baltic Innovation Agency (BIA). Projekti eesmärk on suurendada institutsionaalset innovatsioonivõimet kõrghariduses.

Loe rohkem projekti kohta!