Selgusid esimese Impact Hackathoni võitjad

26. mail lõppes koostöös partneritega Baltic Innovation Agency, Katalista Ventures ja Reach for Change korraldatud Impact Hackathon.

Kahe nädala jooksul läbisid Balti riikidest 12 tiimi erinevaid töötube ning arendasid enda sotsiaalse ettevõtluse ideed. Tiimid said teadmisi äriplaani koostamisest, turu-uuringutest, prototüüpimisest, turundusest, müügist ja esinemisest. Igal meeskonnal oli ka oma mentor, kes aitas fookust hoida teemadel, mis nende jaoks kõige kriitilisemad olid.

Tagasisidena toodi välja, et häkaton aitas mõista, kuidas jõuda projekti ideest ettevõtteni, mis on skaleeritav. Järgmisteks sammudeks on enamustel toote või teenuse esimese versiooni loomine, et saaks klientidelt tagasisidet küsida ning lõpuks turule siseneda.

Häkatoni võitjateks osutusid Transful ja Teachers’ Peer Support Circles, kes saavad võimaluse osaleda Impact Valley kiirendiprogrammis. Transful on mälutehnikal põhinev platvorm, mis aitab läbi seoste loomise omandada inimesel uusi teadmisi. Teachers’ Peer Support Circles pakub õpetajatele kogukonda, kus nad saavad jagada enda kogemusi ja igapäevaseid muresid, et nad ei jääks emotsionaalselt üksi ning leiaksid esimesel võimalusel abi.

Lisaks neile said eriauhinnad Medic-Talk ja Estonian Dialogue Academy, kes saavad mentorlust Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku ja Reach for Change poolt. Medic-Talk loob meditsiinilist tehisintellektil põhinevat juturobotit, et parandada tervishoiu valdkonnas keelebarjääri spetsialistide ning kohalikke keelt mittevaldavate inimeste seas. Estonian Dialogue Academy pakub koolitusi, et arendada dialoogioskust nii noorte, täiskasvanute kui ka laste seas.

Projekti rahastab Euroopa Liit. Väljendatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autorite omad ega pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa Innovatsiooninõukogu ja VKEde Rakendusameti (EISMEA) seisukohti ja arvamusi. Ei Euroopa Liit ega toetust andev asutus ei saa nende eest vastutada.

Artikli kirjutas Kerly Piirsalu, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust, kes oli Impact Hackatoni põhikorraldaja. Artikkel avaldati esmakordselt nende blogis.

Impact Hackaton
IBESI logo
EU funding