EIT Manufacturing GreenMA projekt

EIT Manufacturing kogukonna rahastatud projekt Green Manufacturing Accelerator (GreenMA) kestab 2022. aasta jaanuarist detsembrini ja seda viib läbi rahvusvaheline konsortsium – Tartu Ülikool ja BIA Eestist, Buildit Lätist, Aerospace Valley Prantsusmaalt ning INESC TEC and INEGI Portugalist.

GreenMA projekti eesmärgiks on läbi viia kaks kiirendiprogrammi, mis toetavad varase faasi ettevõtjaid rohelise tootmise valdkonnas, aidates neil arendada teadmisi, oskusi, kontakte ja kaasata lisarahastust. Projekt keskmes on uuenduslikud materjalid ja ressursid, tootmisprotsessid ja ärimudeliga seonduv innovatsioon.

Projekt pakub osalevatele iduettevõtetele 3-kuulist kiirendiprogrammi, mis koosneb esimesest intensiivüritusest, igakuistest arengusprintidest ja rahvusvahelisest demopäevast. Lisaks pakub programm järgmist:

  • Online töötoad ja konsultatsioonid mentoritega (roheline tootearendus, disainmõtlemine, müük ja turundus, investeeringute kaasamine ja muud olulised teemad).
  • Pitching koolitused ja oma äriidee esitlemine investoritele ja startup kogukonnale rahvusvahelisel demopäeval sTARTUp Day ärifestivali raames.
  • Võimalus saada nõu ja tuge rahvusvahelistelt mentoritelt Eestist, Lätist, Prantsusmaalt, Portugalist ja mujalt. Lisaks avaneb tiimidel võimalus leida koostööpartner ühisteks projektideks (twinning).
  • Parimatel iduettevõtetel on võimalus kaasata Builditi (kuni 50 000 eurot) või EIT Manufacturing (kuni 300 000 eurot) investeering.

Esimene taotlusvoor lõppes 2022. aprillis ning järgmist vooru võib oodata aasta teises pooles.

GreenMA viimaste arengutega kursis olemiseks külasta: