Meie tiimil on 20 aastat kogemust erinevate valdkondadega seotud projektide juhtimisel, milles on osalnud üle saja partneri erinevatest riikidest. Tutvu meie võtmeprojektidega!
„Euroopa horisont“ projekt HEMOS
HEMOS-e eesmärgiks on pakkuda välja lahendus laevade dekarboniseerimiseks.
Policy Learning Platform projekt
PLP (Policy Learning Platform) projekt võimaldab õppida erinevatest regionaalarengu poliitikameetmetest üle terve Euroopa.
EIT Manufacturing GreenMA projekt
Green Manufacturing Accelerator (GreenMA) kiirendiprojekt aitab esile tuua ja arendada uuenduslikke rohelise tootmise lahendusi, mis panustavad Euroopa ringmajanduse ja tööstus 5.0 visiooni elluviimisse.
NOBALIS
Projekti eesmärk on arendada, jagada ja laiendada innovatsiooni ja ettevõtluse toetamise võimekust säästva toidutootmise, ringmajanduse ja uute roheliste väärtusahelate arendamise valdkonnas.
IBESI
Projekti eesmärk on tõsta teadlikkust ja hõlbustada Baltimaade sotsiaalsete ettevõtjate juurdepääsu kohalike ja üleeuroopaliste innovatsioonikeskkondade ressurssidele.
INFIMO
INFIMO on Horisont Euroopa projekt, mis keskendub strateegilisele koostööle Eesti, Portugali ja Gruusia innovatsiooni-klastrite ja erinevate innovatsioonitegevuses osalejate vahel.
TWINNOVATION
Projekti eesmärk on tuua ettevõteteni digi- ja rohepöörde teemaline koolitusprogramm, mis toetab neid oma innovatsiooni elluviimisel.
BalticSeaH2
Projekti eesmärk on luua ulatusliku piiriülese vesinikuoru ümber Läänemere, mille kese asub Lõuna-Soome ja Eesti vahel.
H2Value
Projekti eesmärk on regionaalse rohelise vesiniku tervikahela toetamine transpordisektoris Eestis ja Lätis. Projekti raames luuakse esimene piiriülene rohelise vesiniku tervikahel Lõuna-Eestis, Tartu piirkonnas, ja Põhja-Lätis, Vidzeme piirkonnas.
Energia | Kliima fookus programm
Beamline, Baltic Innovation Agency ja Sparkup Tartu Teaduspargi kiirendiprogramm pakub iduettevõtte tiimidele aastapikkust programmi ja kuni 100 000 eur suurust osalusvaba investeeringut toote- ja äriarenduse teenuste näol.
SPINNER
Spinner on kaks aastat kestev programm, mida viib ellu Baltic Innovation Agency, Beamline ja Ida-Viru Loomemajanduskeskus. Programm keskendub Ida-Virumaa noorte ettevõtlusvõimekuse arendamisele, et toetada piirkonna õiglast üleminekut jätkusuutlikule ja kliimaneutraalsele majandusele.
Teisi põnevaid projekte
BOOST
Eesti Pagulasabi koostöös Balti Innovatsiooniagentuuriga viib läbiettevõtluse arendamise programmi Ukrainast pärit sõjapõgenikke, kellel on eelnev ettevõtluskogemus. Programm on mõeldud kas olemasolevate ettevõtete arendamiseks või osalejate ettevõtluse taasloomise toetamiseks Eestis.
SAAREMAA ROHEMAJANDUSE EELKIIRENDI
Projekt keskendub Saaremaa esimese eelkiirendiprogrammi läbiviimisele, et leida ning arendada edasi uuenduslikke äriideid rohemajanduse valdkonnas.
Ühiskondlikult vastutustundlike ettevõtete rahastusvõimaluste arendamine Eestis
SoFiMa (Kick-starting the nascent social finance market in Estonia) projekt toetab uue sotsiaalse finantsinstrumendi loomist Eesti turu jaoks.
Gruusia innovatsiooniprojektide toetusprogramm
Toetusprogrammi (Georgian Innovation Matching Grants Programme) raames hindavad eksperdid innovatsiooniprojektide taotlusi ning teevad rahastusotsuseid.
Digitaalse Tallinna arengudokumendi kontseptsiooni koostamine (Tallinna Linnakantselei)
Baltic Innovation Agency põhiülesandeks oli digitaalse Tallinna arengudokumendi kontseptsiooni koostamine tuginevalt erinevatele Tallinna linna strateegilistele alusmaterjalidele ning vajalike osapoolte kaasamine täiendava info saamiseks läbi intervjuude ning veebipõhise workshopi.
Tartu elektribussi piloodi analüüs (Tartu Linn/Euroopa Komisjon)
Analüüsi eesmärgiks oli koguda pilootprojektile tuginedes teavet tulevikuotsuste tegemiseks Tartu linna ühistranspordisüsteemis. Arvesse võeti ka teiste sarnaste pilootprojektide tulemusi mujal maailmas. Analüüs viidi läbi koostöös Mangrove OÜ-ga Interreg Baltic Sea Region projekti “BSR Electric” raames.
EstLat-Accelerate projekt
EstLat-Accelerate projekti raames korraldati Eesti ja Läti ettevõtluse toetamiseks kolm eelkiirendiprogrammi.
Tallinna kui targa linna kontseptsiooni väljatöötamine (Tallinna Ettevõtlusamet/Euroopa Komisjon)
Projekti eesmärk oli teostada Tallinna kui targa linna (Smart City) valdkondlik kirjeldus, viia läbi rahvusvaheline võrdlusanalüüs ja koostada tulevaste innovatsiooniprojektide eelhindamise mudel. Analüüs viidi läbi Interreg Baltic Sea Region projekti „Smart-up BSR“ kontekstis.
IKT sektori tootearenduse soodustamine (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit/EAS)
Baltic Innovation Agency oli projektis ITL´ile koolituspartneriks, kes töötas välja valdkondade ülese tootearenduse soodustamise kontseptsiooni/metoodika. Viisime läbi sektoriülesed töötoad ja lähtuvalt töötubadest kirjeldasime neli sektoriülest tootearendusideed (proof-of-concept)
Interreg Eesti-Läti projekt “Export Express – Brave Idea Support Programme”
Projektis korraldati VKEde ekspordivõimekuse tõstmiseks koolitusi ja pakuti mentorlust.
Lääne-Pommeri IKT iduettevõtete keskus
Projekti (West Pomeranian ICT Start Up Hub) eesmärgiks on toetada Poola Lääne-Pommeri piirkonna IKT sektori iduettevõtete rahvusvahelistumist ja kasvu.
Gruusia info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori toetamine
Projekti raames loodi Gruusia IKT klaster ja arendati välja Gruusia riiklik klastriprogramm.
ASSET projekt
ASSET (Instant Gratification for Collective Awareness and Sustainable Consumerism) projektis edendati vastutustundlikku ja jätkusuutlikku tarbimist ning arendati välja uusi IKT tööriistu.
UPSIDE projekt
UPSIDE (Development of User-Driven Participatory Solutions for Innovation in Digitally-Centered Ecosystems) projektis tõsteti Eindhoveni (Holland), Karlsruhe (Saksamaa), Kista (Rootsi), Maribori (Sloveenia) ja Tartu piirkondlike IKT klastrite konkurentsivõimet.
Eesti targa linna klastri arendamine
Targa linna IKT teenuste ja toodete strateegiline arendamine ja ekspordivõimekuse tõstmine ning Balti riikide esimese elava labori (kasutajast lähtuvate toodete ja teenuste väljaarendamise platvorm) väljatöötamine.
Buildit kiirendi asutamine ja arendamine
IKT, riistvara ja loomemajanduse valdkondadele suunatud rahvusvahelise iduettevõtete kiirendi loomine ja strateegiline arendamine.
European Cluster Excellence Initiative projekt
ECEI (European Cluster Excellence Initiative) projektis edendatakse tipptasemel klastrijuhtimist läbi koolitusmaterjalide loomise ja klastrite võrdleva hindamise.
Euroopa ettevõtlus- ja tehnoloogiakeskus (EBTC)
Euroopa ettevõtlus- ja tehnoloogiakeskus (European Business and Technology Centre – EBTC) aitas Euroopa ja India äri-, teadus- ja ärikogukondadel välja arendada uusi ärivõimalusi puhaste tehnoloogiate valdkonnas.
INSEC projekt
INSEC (Increase Innovation and Research within Security Organisations) projekti eesmägiks oli uurida innovatsioonijuhtimise põhiaspekte ja tõsta seeläbi turvaettevõtete innovatsiooni- ja teadustöö taset.